Rafał Kolano

Wykształcenie

Z wyróżnieniem rektorskim ukończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Aktualnie na Wydziale Prawa przygotowuje rozprawę doktorską. Ponadto, w katowickiej Akademii Ekonomicznej, uzyskał dyplom studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie finansami przedsiębiorstw. Ukończył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach.

Doświadczenie

Przed założeniem własnej kancelarii zdobywał doświadczenie m.in. jako wspólnik dużej katowickiej kancelarii prawnej. Zasiadał w radach nadzorczych i zarządach spółek oraz we władzach kilku fundacji. Wykłada w Górnośląskiej Wyższej Szkołe Handlowej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach.

Pro publico bono

Od wielu lat pomaga nieodpłatnie organizacjom pozarządowym i instytucjom, m.in. Hospicjum Dziecięcemu Cordis, Fundacji Droga, klubowi sportowemu Szombierki Bytom. Wspiera kilka rodzin dotkniętych katastrofą MTK. Za działalność pro publico bono Rafał Kolano otrzymał nominację do nagrody „Rzeczpospolitej”.

Publicystyka

Wiedza i wieloletnie doświadczenie prawnicze uczyniły z Rafała Kolano osobę, która niejednokrotnie występuje w roli eksperta z zakresu prawa. Jego wypowiedzi i publikacje można znaleźć w prasie, radio, telewizji oraz na portalach internetowych.

Po godzinach

Pojedynczy mąż, podwójny ojciec.

Rafał Kolano

Telefon: +48 32 201 07 10
Email: rkolano @ radcy-prawni.com.pl

TOP